تربیت بازرگان حرفه ای بین المللی

تربیت بازرگان حرفه ای بین المللی

تربیت بازرگان حرفه ای بین المللی

تربیت بازرگان حرفه ای بین المللی

تعریف:تاجر یا شخصی که به انجام هرگونه فعالیت ، مربوط به اهداف تجاری و صنعتی مشغول است ، به عنوان تاجر معروف است. او تجارت خود را به عنوان یک شرکت کننده جدید در بازار و همچنین تجارت فعلی راه اندازی می کند. وقتی صحبت از اصالت ایده ها می شود ، بیشتر بازرگانان به دنبال شغلی می روند که بسیار تقاضا داشته باشد و یا اینکه فارغ از منحصر به فرد بودن ، می توانند سودهای کلانی برای آنها کسب کنند.

یک تاجر با رقابت سختی روبرو است زیرا صدها رقیب در بازار موجود هستند که همان تجارت را انجام می دهند. اگرچه ضریب ریسک پایین است زیرا او در مسیری که قبلاً توسط رقبا تست شده است قدم می زند بنابراین احتمال شکست نسبتاً کم است.
هدف اصلی یک تاجر برای انجام فعالیتهای اقتصادی ایجاد درآمد با استفاده از منابع انسانی ، مالی و فکری است. با توجه به این امر ، با بازرگان به عنوان پادشاه تجارت رفتار می شود.

تفاوت بازرگان و کارآفرین

در اقتصاد ، کارآفرین به عنوان مهمترین عامل تولید در نظر گرفته می شود که سه عامل دیگر تولید یعنی زمین ، کار و سرمایه را جمع آوری و بسیج می کند. در دراز مدت ، این کارآفرینان به یک تاجر تبدیل می شوند. کارآفرینان به دلیل رویکرد خلاقانه شناخته شده اند. آنها نوآوری را معرفی می کنند و منابع را با یکدیگر هماهنگ می کنند. آنها محصولات و خدماتی را ارائه می دهند که باعث ایجاد تغییر در جهان می شود. برخی از نمونه های زندگی واقعی چنین کارآفرینیانی عبارتند از: بیل گیتس (بنیانگذار مایکروسافت) ، مارک زاکربرگ (بنیانگذار فیس بوک) ، لری پیج (بنیانگذار گوگل) ، استیو جابز (بنیانگذار اپل) و غیره.

تفاوت های اساسی بین تاجر و کارآفرین

  • فردی که ایده منحصر به فرد خود را برای اداره یک شرکت نوپا به ارمغان می آورد به عنوان یک کارآفرین شناخته می شود.
  • تاجر شخصی است که تجارت خود را با مفهوم یا ایده قدیمی شروع می کند.
  • یک تاجر با تلاش و فداکاری خود جای خود را در بازار می گیرد ، در حالی که یک کارآفرین بازار کار خود را ایجاد می کند.
  • تاجر یک بازاریاب است در حالی که کارآفرین رهبر بازار است زیرا او اولین کسی است که چنین نوع بنگاه اقتصادی را شروع می کند.
  • ماهیت یک تاجر محاسبه گر است ، اما یک کارآفرین بصری است.
  • از آنجا که تاجر رد پای سایر بازرگانان قرار می گیرد ، احتمال شکست بسیار کمتر است که در مورد کارآفرین کاملاً برعکس است.
  • یک تاجر از روشهای سنتی برای اداره تجارت استفاده می کند. در مقابل ، یک کارآفرین روشهای غیر متعارف را برای همین اعمال می کند.
  • یک تاجر به سمت سود گرایی است ، با این حال ، کارآفرین مردم متمرکز در اصل است ، او به کارکنان ، مشتریان و عموم مردم اهمیت بیشتری می بخشد.
  • تاجر با رقابت شدید روبرو است زیرا دستیابی به جایگاه رقابتی در یک بازار از قبل موجود بسیار دشوار است ، که این در مورد کارآفرین نیست.

چرا مرکز آموزش همکار نمونه کشوری، معیار دانش پارس ؟

مرکز آموزش همکار نمونه کشوری معیار دانش پارس، با بهره گیری از دانش متخصصان فرصت هایی را فراهم می کند که بتوانید مهارت های لازم را برای پیشرفت در یک حرفه به صورت کاملاً حرفه ای پرورش دهید. ما برنامه های متنوعی را با ارائه پکیج های آموزشی متنوع و آموزش های کارشناسی شده و تخصصی برای شما فراگیران و سازمان های بزرگ داریم. برگزاری این آموزش ها به دو صورت درون سازمانی و برون سازمانی ممکن است. امروز با آموزش های ما معیار دانش پارس را متفاوت احساس کنید.

درخواست سمینار درون سازمانی و برون سازمانی

برای کسـب اطلاعـات بیـشتر بـا مـا در ارتبـاط باشید

1. تـماس :35354153-031 (ساعــات اداری: 8 لـغایـت 16) – خانـم اصلانی

2. تماس : 09910665963 (ساعات غیراداری: 16 لغایت 20) -خانم اصلانی

3. ارسال درخواست به آدرس ایـمیل : info@meyarlsp.com

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *