مشاوره استاندارد ISO/IEC 17025

مشاوره استاندارد 17025

مشاوره استاندارد 17025

استاندارد بین المللی ISO/IEC 17025 الزامات کلی برای احراز صلاحیت انجام آزمون ها و یا کالیبراسیون و همچنین نمونه برداری را مشخص می سازد. این استاندارد روش های استاندارد و روش های غیر استاندارد و روش های توسعه یافته توسط آزمایشگاه که در اجرای آزمون و کالیبراسیون مورد استفاده قرار می گیرند را پوشش می دهد. راهنمایی های استاندارد بین المللی ISO/IEC 17025 برای همه سازمان های مجری آزمون و کالیبراسیون قابل استفاده می باشد.

استاندارد بین المللی ISO/IEC 17025 فارغ از تعداد پرسنل سازمان یا گستره دامنه فعالیت های آزمون و یا کالیبراسیون، برای همه آزمایشگاه ها قابل کاربرد می باشد. استاندارد بین المللی ISO/IEC 17025 برای استفاده توسط آزمایشگاه هایی که در حال ایجاد سیستم های کیفی، اجرایی و فنیبرای فعالیت های خود می باشند توصیه می گردد. این استاندارد تعیین‌کننده الزامات عمومی برای کیفیت و احراز صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون می‌باشد.

در واقع نظام مدیریتی و الزامات فنی آزمایشگاه را مورد هدف قرار می‌دهد.نظام مدیریتی در این استاندارد به ساختار سازمان برای مدیریت فرایندها و یا فعالیت‌های آن اطلاق می‌شود که منابع ورودی سازمان، محصولات یا خدمات آن را به گونه‌ای تبدیل می‌کنند که برآورنده اهداف سازمان و یا نیازمندی‌های کیفی مشتری‌های آن باشد و در عین حال با مقررات بیرونی سازمان نیز تطابق داشته باشد.

چرا استاندارد ISO/IEC17025 را پیاده سازی کنیم؟

یکی از مهمترین ویژگی‌های استاندارد ISO/IEC17025  که باید به آن اشاره کرد، موضوع توجه همزمان به دو مقوله اثر بخشی و کارائی سیستم‏های مدیریتی است. به طوری‌که آزمایشگاه بتواند فراتر از بحث اثر‌بخشی فرآیندهای خود، با مشارکت فراگیر تمامی کارکنان (مدیر ارشد، مدیر کیفیت، مدیران فنی و پرسنل آزمایشگاهی) جهت ارائه خدمات باکیفیت و حصول رضایت مندی گیرندگان خدمات (مشتریان) گام برداشته و با ارتقاء رضایت گروه‏های ذینفع از جمله سازمان‏های نظارت‌کننده و در نهایت جامعه، به بهبود عملکرد سازمانی خود نیز بیندیشند.

.

مهمترین مزایای پیاده‌سازی و مشاوره استاندارد 17025:

 •  ارتقاء کیفیت نتایج آزمون و قابلیت اطمینان به آن‌ها
 • کسب اعتبار بین‌المللی توسط آزمایشگاه
 • ارتقاء سطح مشتری مداری آزمایشگاه‌ها
 •  سهولت در استفاده از گزارشات آزمون آزمایشگاه توسط مراجع بازرسی
 • توجه به صلاحیت پرسنل آزمایشگاه و ارتقاء آن
 • استاندارد کردن روش‌های اجرایی و مدیریتی آزمایشگاه‌ها
 • پذیرش آزمایشگاه‌ به عنوان آزمایشگاه مرجع و همکار از طرف موسسه استاندارد
 • اطمینان از درستی نتایج آزمایشگاه و پذیرش بهتر گزارشات آزمون در مراجع ملی و بین‌المللی
 • مشارکت بیشتر کارکنان و ایجاد انگیزش در میان آن‌ها در راستای نیل به اهداف استراتژیک آزمایشگاه
 • کسب اطمینان از کالیبره شدن مستمر تجهیزات آزمایشگاه‌ها
 • بهبود وضعیت تجهیزات آزمایشگاه و انطباق آن با خواسته‌های روش‌های آزمون
 • به روز آوری روش‌های آزمون و توصیه در بکارگیری روش‌های استاندارد
 • و …

تیم مشاوره استاندارد 17025 معیاردانش پارس با تجربه ای بیش از ۱۰ سال در پیاده‌سازی و استقرار سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه ISO/IEC17025 در سازمان‌ها و صنایع مختلف، آمادگی دارد تا خدمات مشاوره و انتقال ISO/IEC 17025:2017  را با رویکردی کاربردی متناسب با آزمایشگاه شما ارائه نماید.جهت دریافت مشاوره استاندارد 17025 و یا در سراسر کشور می توانید از روش های زیر با ما در ارتباط باشید:

1- تماس تلفنی :35354153-031 (در ساعات اداری 16-8) – و همراه 09910665963

2- ارسال ایمیل جهت درخواست مشاوره: info@meyardanesh.com

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *