کار تیمی (team work)

دوره آموزشی کار تیمی

کار تیمی

دوره ی آموزشی کار تیمی

تعریف کار تیمی: روند کار مشترک با گروهی از افراد برای رسیدن به یک هدف. کار تیمی غالباً بخش مهمی از یک تجارت است ،زیرا اغلب لازم است که همکاران به خوبی در کنار یکدیگر کار کنند و در هر شرایطی بهترین تلاش خود را انجام دهند. کار تیمی بدان معنی است که افراد با وجود هرگونه درگیری شخصی بین افراد ، سعی خواهند کرد با استفاده از مهارتهای فردی خود و ارائه بازخورد سازنده ، همکاری کنند.

کار تیمی مؤثر در محیط کار وقتی اتفاق می افتد که:

افراد با استفاده از آن ها شکوفا می شوند و نقاط قوت خود را توسعه می دهند.این تمرکز روی نقاط قوت فردی است و مشخص کردن بهترین سهم یک فرد در چه مواردی است. افراد در ایجاد روابط با یکدیگر گرد هم می آیند و چون در کنار هم کار می کنند نتیجه خوبی در کار و مشارکت گروهی دارد. هنگامی که نقاط قوت و کار گروهی در دستیابی به اهداف معنادار جمع می شوند ، عملکرد به طور طبیعی شروع به جریان می کند و به نتایجی که برای تیم معنادار و ارزشمند باشد ، می رسد.

از فواید کار تیمی  در سازمان


1. خلاقیت و یادگیری را تقویت می کند

کارمندان علاقه کمی به خلاقیت در محل کار دارند. خلاقیت به کارکنان القا می کند تا در یک تیم با هم پیشرفت کنند و با هم همکاری کنند. وقتی تیم ایده های جدیدی دارد ، می توانند در کنار ایده های شورانگیز بنشینند تا راه حل های مؤثرتری را ایجاد کنند. این کار برای شرکت شما می تواند خیلی خلاقانه و لذت بخش تر برای کار کردن باشد.

همکاری با یکدیگر برای انسان فرایندی مؤثرتر از کار در انزوا است. کار تیمی همچنین شانس یادگیری از یکدیگر را به حداکثر می رساند و مواردی را که می توانید برای بقیه شغل خود استفاده کنید تجربه می کنید.


2. ارائه و تولید ایده

همکاری با یکدیگر بر روی یک پروژه باعث اشتیاق کل تیم خواهد شد تا ایده های بیشتری را ارائه داده و دانش فردی و تیمی را پرورش دهد. الهام بخش و ایده هایی که می توانند از بحث تیم بدست آیند هرگز با روش دیگری جایگزین نمی شوند. هنگام کار در یک تیم ، این ایده ها را نیز قابل مشاهده و ملموس می سازد ، بنابراین همه تلاشهای شما را می دانند.


3. اشتراک گذاشتن حجم کاری

ممکن است برای تیم هایی که با هم در جهت رسیدن به یک هدف مشترک همکاری می کنند کمی دشوار باشد. اما اشتراک کار با نرم افزار مدیریت پروژه با تیم ، کار را برای تیم بسیار آسان خواهد کرد. هنگام کار در یک تیم، اعضای تیم می توانند بخشی را که در آن خوب هستند و برای آنچه که آن ها واجد شرایط هستند انجام دهند و از انجام آن لذت می برند.

با استفاده از یک نرم افزار مدیریت پروژه، مدیران می توانند کار را به هر یک از اعضای تیم اختصاص دهند و تیم می تواند در تلاش برای انجام کارهای جدید دقیق تر باشد. بنابراین ، یک مدیر همیشه باید نقاط قوت یک کارمند را بداند و بر این اساس کار را در تیم واگذار کند تا از حداکثر بهره وری و بازده با کیفیت بالا اطمینان حاصل شود.


4- به دست آوردن دیدگاه جدید

افراد در هنگام کار در یک تیم ، بحث و گفتگوهای طولانی و تعاملات گروهی را پشت سر می گذارند که به آن ها فرصتی می دهد تا بتوانند دیدگاه جدیدی را برای تحلیل موقعیت های مختلف بدست آورند. این فرصت را می دهد تا از منظر کاملاً جدید به چیزها نگاه کنیم.

هنگامی که در یک تیم کار می کنید ، در فرهنگ کار خود موقعیت های مختلفی پیدا می کنید که باعث می شود شما نحوه کار را مشاهده کنید. کار تیمی به سادگی باعث می شود تا دیدگاه شما را نسبت به چیزهای مختلف بازتر کند و دلالت بر این دارد که شما ایده های جدید می گیرید و چیزهای جدیدی را از اعضای دیگر تیم یاد می گیرید.


5- باعث سرگرمی بیشتر می شود

در زندگی برای بهره بردن از آرامش و تجربه ی زندگی بدون استرس، آنچه ما در محل کار نیاز داریم کمی سرگرمی  در محل کار است. و کار تیمی می تواند یک روش سرگرم کننده  در کار ایجاد می کند. کار در یک تیم الهام بخش، سرگرم کننده است و لذت را به ارمغان می آورد.

با تبدیل شدن محیط کار خود به مکانی شاد، به طور خودکار باعث افزایش بهره وری و نگرش مثبت در کارمندان خواهد شد. برای تقویت روحیه تیم و ایجاد نگرش مثبت، موفقیت های کوچک را جشن بگیرید و خاطرات خود را به اشتراک بگذارید و ببینید که چگونه کار کردن در یک تیم باعث می شود کار جذاب تر از همیشه شود.

چرا مرکز آموزش همکار نمونه کشوری، معیار دانش پارس ؟

مرکز آموزش همکار نمونه کشوری معیار دانش پارس، با بهره گیری از دانش متخصصان فرصت هایی را فراهم می کند که بتوانید مهارت های لازم را برای پیشرفت در یک حرفه به صورت کاملاً حرفه ای پرورش دهید. ما برنامه های متنوعی را با ارائه پکیج های آموزشی متنوع و آموزش های کارشناسی شده و تخصصی برای شما فراگیران و سازمان های بزرگ داریم. برگزاری این آموزش ها به دو صورت درون سازمانی و برون سازمانی ممکن است. امروز با آموزش های ما معیار دانش پارس را متفاوت احساس کنید.

درخواست سمینار درون سازمانی و برون سازمانی

برای کسـب اطلاعـات بیـشتر بـا مـا در ارتبـاط باشید

1. تـماس :35354153-031 (ساعــات اداری: 8 لـغایـت 16) – خانـم اصلانی

2. تماس : 09910665963 (ساعات غیراداری: 16 لغایت 20) -خانم اصلانی

3. ارسال درخواست به آدرس ایـمیل : info@meyarlsp.com

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *